اپیزودها

پادکست زیتمه به میزبانی حسن موسوی در هر قسمت به یک موضوع مرتبط با سلامتی اشاره و با یک متخصص خبره در آن حوزه گفتگو می‎کند.

شما می‌توانید پادکست‌های زیتمه را اپلیکیسن‌های پادکست‌خوان گوش کنید. اما پادکست چیست؟

پادکست چیست

podcast یا وبلاگ صوتی راهی آسان برای گوش دادن به محتواهای مختلف از طریق اینترنت است که قابل پخش روی کامپیوترهای شخصی، موبایل و… می‌باشد.

به کمک این روش، امکان شنیدن هر بخش از محتوا، جلو و عقب بردن آن، شنیدن محدوده خاص از محتوا، حتی سرعت پخش محتوا و سایر کنترل‌ها از طرف شمای شنونده امکان پذیر است.

از طریق لینک زیر، درباره پادکست بیشتر بخوانید:

پادکست زیتمه را از کست باکس گوش کنید

کست‌باکس، که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های میزبان پادکست در ایران است و بسیاری از پادکست‌های فارسی در این نرم‌افزار منتشر می‌شوند.

کلیه فایل های صوتی این اپلیکیشن برای گوش دادن و دانلود رایگان هستند.

ضمنا امکان مطابق سازی (سینک) حساب کاربری تان در این اپلیکشین در تمام گوشی ها و تبلت هایتان وجود دارد.

به طوری که بتوانید از هر کدم از آنها به محتویات اپلیکشین و همچنین آنچه در وبسایت www.castbox.fm وجود دارد دسترسی داشته باشید.

قسمت‌های بیشتر شنیده شده​ پادکست زیتمه

چرا نباید ورزش کنیم!؟

سومین قسمت پادکست زیتمه گفتگویی است با دکتر ناصر رضایی پور پزشک، متخصص طب ایرانی و دبیر انجمن علمی طب سنتی ایران

موضوع صحبت درباره اهمیت ورزش است و این که چرا باید ورزش کرد؟ آقای دکتر در این خصوص توضیحات کاملی دادند و جمله‌ای هم از ابوعلی سینا نقل کردند:


“معظم تدبیر حفظ الصحه هو ان یرتاض، ثم تدبیر الغذا، ثم تدبیر النوم””برجسته‌ترین راهکار حفظ سلامت عبارت است از ورزش کردن، مدیریت خوراک، مدیریت خواب و بیداری”


همه‌ چیزخواری یا گیاه‌خواری؟

در ششمین قسمت با مهراوه بسطام خانی گفتگو کردم، مهراوه کارشناس، متخصص تغذیه و رژیم درمانگر هست و طبیعتا موضوع صحبت درباره رژیم غذایی هست.


از ایشون خواستم درباره رژیم کاهش وزن توضیح بدن و اینکه چه توصیه‌هایی برای ما دارن، جالب اینه که نظر مهراوه با چیزی که اغلب ما درباره رژیم کاهش وزن می‌دونیم و بهش عمل کردیم متفاوت بود.


در ادامه درباره گیاه‌خواری و انواع مختلفش پرسیدم و اینکه گیاه‌خواری چه فوایدی می‌تونه داشته باشه و اگه بخوایم گیاه‌خوار بشیم باید از کجا شروع کنیم؟


چگونه چاق می شویم! چطور لاغر می شویم؟

در هشتمین قسمت از پادکست زیتمه با خانم دکتر آزاده نجارزاده، دکترای تخصصی تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد تمام دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی گفتگو کردم.


موضوع صحبت درباره این هست که چرا با وجود اینکه رژیم‌های سفت و سختی می‌گیریم به نتیجه نمی‌رسیم؟
و اینکه بعضی از بازی‌های ذهنی مثل ایده‌آل طلبی چطور باعث می‌شوند به وزن مورد نظرمون نرسیم؟